СЛУЧАЙНАЯ КАРТИНКА


8701_1

Главная страница arrow Пациентам arrow ПОРАНЕННЯ КИСТІ КУЛЬОВОЮ ЗБРОЄЮ НЕСМЕРТЕЛЬНОЇ ДІЇ.
ПОРАНЕННЯ КИСТІ КУЛЬОВОЮ ЗБРОЄЮ НЕСМЕРТЕЛЬНОЇ ДІЇ.

ПОРАНЕННЯ КИСТІ КУЛЬОВОЮ ЗБРОЄЮ НЕСМЕРТЕЛЬНОЇ ДІЇ.

WOUND OF THE HAND BY THE BULLET WEAPON OF NONLETHAL ACTION.

Черенок Є.П.

Cherenok E.P.

Національний медичний університет імені О.О. Богомольця

Кафедра загальної хірургії №2,

м. Київ, Україна

       Вступ. У вітчизняній літературі широко висвітлюються питання бойових вогнепальних поранень кінцівок, в тому числі і кисті, але зовсім не приділяється уваги зброї несмертельної дії (ЗНД). Останнім часом не смертельність дії такої зброї ставиться під сумнів, оскільки дистанція вогневого контакту є неконтрольованою величиною і ефективність застосування цієї зброї важко передбачити. Частіше уражаються відкриті ділянки тіла – обличчя, шия та кисті рук.

       Згідно попереднім результатам 9-го дослідження Організації Об’єднаних Націй, Україна займає 10 місце по злочинності у світі. За даними МВС України, за перші місяці 2009 року, злочинність зросла на 5–7%. Тим часом, у Верховній Раді готується законопроект, який дасть можливість громадянам, що досягнули 21 року, купувати, зберігати та використовувати ЗНД. Дана ситуація і складає актуальність обраної теми, так як ЗНД стане ще доступнішою для широких мас населення, в тому числі і для кримінальних версток населення, що відповідно призведе до збільшення поранень.

       Мета роботи. Дати визначення кульовій зброї несмертельної дії (КЗНД), систематизувати спричинені нею поранення, вивчити особливості ушкодження і тактики ведення пацієнтів з пораненнями кисті.

       Матеріали і методи. За нашим визначенням кульова зброя несмертельної дії це зброя яка призначена для тимчасового виведення з ладу живої сили супротивника без заподіяння перманентної шкоди його здоров’ю. Але при зменшенні дистанції вогневого контакту може привести до непередбачених наслідків навіть до смерті. До КНЗД ми віднесли пневматичну зброю, зброю для відстрілу гумових куль („гумостріли”) та травматичну безствольну зброю („Оса”, „Стражник”, ”Лидер”).

       За період з 2001 по 2009 рік в Київському міському центрі пластичної мікрохірургії та хірургії кисті спостерігалося 93 пацієнта з пораненнями спричинених КЗНД. Близько 70% поранень були отримані в результаті необережного поводження із зброєю, решта в результаті бандитських нападів. 55 пацієнтів отримали поранення з пневматичної зброї (59,1%), 37 – із зброї для відстрілу гумових куль „гумострілів” (39,8%) та 1 пацієнт отримав поранення кисті з безствольної зброї комплексу „Оса” (1,1%). Поранення гумовими кулями за останній час стрімко зростає.

       Результати та їх обговорення. Аналізуючи та оцінюючи клінічні випадки сформулювані основні особливості поранень кисті КЗНД. При пораненнях з пневматичної зброї переважали внутрішньо тканинні гематомами (n=34; 61,8%), ушкодження судин (n=8; 14,6%) та нервів (n=7; 12,7%). Дірчасті переломи проксимальних фаланг спостерігалися в 6 випадках (10,9%). Поранення гумовими кулями супроводжувались багатоуламковими переломами (n=18; 47,4%), ушкодженням суглобів (n=9; 23,7%), сухожилків (n=2; 5,2%), неповним відчленуванням фаланг з субкомпенсацією (n=6; 15,8%) та декомпенсацією кровообігу пальця (n=3; 7,9%). Всі поранення пневматичною зброєю були сліпі, при пораненнях гумовими кулями пальців відмічалися наскрізні поранення, при пораненні кисті – майже всі сліпі. При звернені потерпілих в перші 12 годин після поранення проводили ПХО рани, видаляли травмуючий агент, згустки крові, дрібні кісткові уламки, висікали нежиттєздатні тканини, робили ретельний гемостаз, одномоментно відновляли ушкоджені структури, дренували рану, іммобілізували кисть гіпсовими лонгетами. Пацієнтам призначали антибіотики, протинабрякову, судинну терапію та фізіотерапевтичні процедури. При зверненні пізніше 12 годин, проводили лише ПХО рани з наступним реконструктивним лікуванням в стадії ранового спокою.

       Висновки. Визначення поняття КЗНД та систематизація спричинених нею поранень, диференційований підхід до об’єму оперативного втручання забезпечили отримання задовільних результатів у всіх простежених випадках.


 
< Пред.   След. >
© 2019 Хирургия кисти микрохирургия кисти